Nenechte sklenice rozbít

Pravidelně objednáváte nápojové sklo, které se stejně po pár použitích v myčce nádobí rozbije, praskne, odštípne nebo zkrátka někam zmizí?

Položte si otázku, jestli sklenice, které používáte jsou skutečně tak nekvalitní nebo jestli náhodou není háček v péči o Vaše skleněné poklady?

Myčka
– vždy udržujte sítka, trysky a čistící ramena čistá
– zbytky jídla do myčky nepatří
– ihned po domytí otevřete dvířka myčky, aby mohly uniknout zbytkové páry
– používejte koše do myčky, zabráníte vzájemnému otloukání sklenic pod tlakem vody, které má na svědomí následné prasknutí nebo odštěpení sklenice

Koše do myčky
Dvoukomponentní systém pro flexibilní profesionální skladování, čištění a přepravu skla a porcelánu. Materiál stabilní polypropylen, stohovatelný s pevným dnem. Určený do myček nádobí s rozměrem košů 50 x 50 cm. Možno použít i pro přepravu a skladování. Prohlubně pro rukojeť slouží k snadné manipulaci. Pro vyšší sklo možno doobjednat nástavce dělené nebo nedělené o výšce 4,4 cm, kterými lze zvýšit celkovou výšku koše až do požadovaného rozměru.

Více informací zde

Utěrka
– používejte čistou utěrku bez zaschlých zbytků jídla nebo jiných nečistot
– při praní nepoužívejte změkčovadla a škroby

Leštění
– sklenice vždy držte za stopku nebo základnu
– nedržte sklenku za základnu, pokud leštíte horní část sklenky, mohla by se zlomit

Odkapávací podložka na sklenice
Ať už se jedná o pivní sklenice nebo jiné nápojové sklo, po ručním mytí sklenice nepokládejte pouze na utěrku. Používejte speciální odkapávací podložku na sklenice, na níž sklínky odkapají a rychle schnou. Navíc jsou dlouhodobě chráněny před hrubým nárazem a tím prodloužíte jejich životnost.

Připravila: Lucie Studená

Jste jiného názoru, máte jiné nebo stejné zkušenosti? Pojďte diskutovat na Facebook

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*